Tel: 725 117 318

slepanek.m@seznam.cz

Tlakové tryskání kovů pískem


Technologie tryskání se používá především při předúpravě kovů před práškovým nebo mokrým lakováním. Tryskáním kovů se předmět připraví k dalšímu zpracování. Tryskáním se z kovových částí odstraní především zbytky barev a různých nečistot a rzí. Také lze tímto způsobem odstranit okuje, které vznikají při svařování kovových dílů.

K otryskávání se používá buď křemičitý písek – pískování, nebo různé ocelové abrazivní drtě.

Druhy technologie tryskání kovů

Tlakové tryskání kovů – tryskání abrazivních částic hadicí z tlakové nádoby Mechanické metání abrazivních částic pomocí rotujících lopatek

Normy tryskání – stupně předúpravy povrchu

  • Sa 1 – lehké otryskání
  • Sa 2 – důkladné otryskání
  • Sa 2,5 – velmi důkladné otryskání
  • Sa 3 – otryskání až na vizuálně čistý povrch

Způsoby tryskání kovů

Větší výrobky tryskáme v tryskací kabině – kolotoči kde se tyto zavěšené předměty otáčí kolem své osy, a tak dochází k dokonalému otryskání kovů. Dále používáme pultový tryskač, který je vhodný pro drobné výrobky, jako jsou například různé spojovací prvky bez možnosti zavěšení, kotvy, držáky, disky kol apod. Tyto předměty se pak otáčí rozmístěné na otočném stole.

Tryskání kovů Brno

Jste-li z Brna nebo z okolí, jistě oceníte blízkost provozovny, která se nachází v Adamově.

Pokud potřebujete otryskat rozměrnější výrobky, například různé velké konstrukce, použijeme k tomu tryskací kabinu pro nadrozměrné výrobky, případně mobilní tryskání – ruční tryskací zařízení, s nímž můžeme přijet přímo za Vámi.

Tryskání nadrozměrných dílů

Zobrazit

Máte zájem o naše služby? Neváhejte nás kontaktovat. Kontakty