Tel: 725 117 318

slepanek.m@seznam.cz

Prášková lakovna


Lakování práškem je rychlá a ekologická technologie, která oproti mokrému lakování vytvoří tvrdší vrstvu odolnější proti poškození. V případě požadavku zákazníka je možno ve velice krátké době daný výrobek nalakovat a expedovat zpět k zákazníkovi.

Ekologické lakování

Na veškeré lakýrnické páce používáme moderní technologie, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Na mokré lakování využíváme lakovací boxy s filtry, v nichž se nachází aktivní uhlí, které brání úniku nebezpečných látek do ovzduší.

Příprava povrchu kovů před práškovým lakováním

Předúpravu povrchů provádíme pomocí odmašťování, fosfátování nebo tryskání. Od dokonalé přípravy povrchu kovů se pak odvíjí kvalita lakování a dlouhá životnost laku. 

Proces práškového lakování

K nanášení práškových barev máme v naší firmě určena tři pracoviště. Na jednom pracovišti máme automatickou linku Wagner. Součástí této linky je automatická předúprava, kde se výrobky odmastí, nafosfátují, opláchnou demi vodou a nakonec před samotným lakováním vysuší. Rozměry této linky jsou 1,2 x 0,8 x 2,2m (výška x šířka x délka).

--PŘIPRAVUJEME --Druhé pracoviště je určeno pro lakování XXXL výrobků. Rozměry dílů, které je možno na tomto pracovišti nalakovat práškovými barvami, jsou  10 x 3 x 2,5 m (délka x šířka x výška).Díly,které tu můžeme lakovat,mohou vážit 5 000 kg

Třetí pracoviště je určeno na lakování nadrozměrných a těžkých výrobků. Díly, které tu můžeme lakovat, mohou vážit 3 000 kg a rozměry mohou být 5,2 x 3,2 x 3,0 m (délka x šířka x výška).

Práškové lakování (komaxit) je ekologická metoda s řadou výhod oproti mokrému lakování. Výrobky, které se nalakují a vypálí, je možné po vychladnutí okamžitě expedovat k zákazníkovi. Odpadá dlouhé schnutí. Také jsou odolné proti mechanickému poškození, otěru a UV záření. K nanášení barev používáme statiku nebo tribo.

Prášková lakovna ceník

Ceny lakování kovových dílů tvoříme individuálně na základně několika kritérií. Vždy se snažíme zákazníkovi vyjít maximálně vstříc.

Máte zájem o naše služby? Neváhejte nás kontaktovat. Kontakty