Tel: 725 117 318

slepanek.m@seznam.cz

Odmašťování kovů


Odmašťování kovových dílů je jednou z částí procesu předúpravy před lakováním. Je to velmi důležitý úkon, na němž závisí kvalita dalších prováděných prací.

Proč jsou kovové díly mastné?

Kovové díly bývají často ošetřeny olejem, aby se předcházelo jejich rezivění. Dílčí výrobky je potom možné delší dobu skladovat, aniž by došlo k jejich znehodnocení. Ovšem pokud nastane potřeba lakového nátěru, je nutné perfektní odmaštění, aby barva správně přilnula.

Odmastíme i velké výrobky

Kromě kovových součástí menších rozměrů jsme nyní schopni zpracovat také nadrozměrné výrobky. Velké a těžké předměty odmastíme ve speciální odmašťovací kabině, do níž se výrobky zavezou na dopravníku a v odmašťovacím boxu se pomocí vysokotlakého zařízení odmastí, případně nafosfátují. Poté se kovové díly přesunou do pece, kde se vysuší. Následně je možné s nimi dále pracovat – jsou připraveny k lakování.

V odmašťovací kabině bez problémů předupravíme i různě členité předměty. Odmašťováním se z povrchu kovových dílů spolehlivě odstraní veškeré mastnoty i nečistoty. Po odmaštění lze výrobky lakovat práškovým nebo mokrým lakováním.

Správné odmaštění kovových dílů nelze zanedbávat. Díky dokonalému odmaštění má následný nátěr dlouhou životnost a neodlupuje se.

Máte zájem o naše služby? Neváhejte nás kontaktovat. Kontakty