Tel: 725 117 318

slepanek.m@seznam.cz

Povrchová úprava kovů


Povrchová úprava kovů je proces, který se skládá z několika kroků. Hlavním smyslem povrchové úpravy kovů je ochrana před korozí a vytvoření ideálních podmínek k tomu, aby kovový výrobek měl co nejdelší životnost.

Antikorozní povrchová úprava kovů Brno

Naše provozovna se nachází v Adamově blízko Brna a disponuje moderním profesionálním zařízením, díky němuž jsme schopni obsloužit velké množství zákazníků, a to bez dlouhých čekacích lhůt.

Jednotlivé části procesu povrchové úpravy kovů

  • Tryskání
  • Pískování
  • Odmašťování
  • Fosfátování
  • Mokré lakování
  • Práškové lakování

Povrchová úprava kovů: Tryskání

Tryskání a pískování je velmi důležitou součástí povrchové úpravy kovů. Tryskáním se odstraňují zbytky koroze, okují a různých nečistot, případně starého nátěru. K tryskání používáme různé kovové abrazivní směsi nebo křemičitý písek (pískování). Tryskání provádíme ve speciální tryskací kabině, případně jedná-li se o nadrozměrné výrobky nebo předměty, které nelze přepravovat (součásti stavby, různá zábradlí…), disponujeme mobilním tryskacím zařízením, s nímž přijedeme na místo.

Odmašťování, fosfátování

Předúprava kovů před lakováním dále sestává z dokonalého odmaštění výrobku, na němž závisí kvalita dalších prováděných prací, a to především lakování. K fosfátování oceli může dojít po odmaštění a znamená to nanesení vrstvy železitého fosfátu na ocelové díly. Používá se buď jako předúprava před lakováním nebo jako ošetření strojních součástí, které se vzájemně dotýkají (ložiska, ozubená kola…) a je žádoucí, aby se co nejvíce snížilo tření kovových dílů.

Lakování práškové nebo mokré

Po některém z procesů předúpravy před lakováním (tryskání, odmaštění nebo fosfátování) je možno přistoupit k lakování kovových dílů. V závislosti na Vašich požadavcích a na dalším využití výrobku se rozhodujeme pro mokré nebo práškové lakování.

Povrchová úprava kovů ceník

Ceny jednotlivých úkonů v rámci povrchové úpravy kovů závisí na mnoha faktorech. Záleží na velikosti výrobku a složitosti konstrukce, na tom, jaký materiál k úpravě zvolíme, případně na objemu celé zakázky. Je třeba proto nás kontaktovat a ceník povrchové úpravy kovů Vám sdělíme individuálně v závislosti na Vašich požadavcích.

Máte zájem o naše služby? Neváhejte nás kontaktovat. Kontakty