Tel: 725 117 318

slepanek.m@seznam.cz

Fosfátování oceli


Fosfátování je předůprava při které dochází k dokonalému odmaštění výrobku, samotnému nanesení železitého fosfátu a oplachu demi vodou, což výrazně zvýší přilnavost samotného materiálu - barvy k podkladu. Tento proces odmaštění a fosfátování probíhá při teplotě cca 60°C.

Fosfátování oceli

Fosfátování je předprava, při níž dochází k dokonalému odmaštění výrobku, samotnému nanesení železitého fosfátu a oplachu demi vodou, což výrazně zvýší přilnavost samotného materiálu – barvy k podkladu. Tento proces odmaštění a fosfátování probíhá při teplotě cca 60°C.

Co je to fosfátování?

Při fosfátování se vytvoří na ocelovém výrobku nerozpustná krystalická vrstva, jež je elektricky nevodivá. Díky fosfátování jsou výrobky odolné proti korozi a dobře na nich drží následný nátěr, který má pak delší životnost. Dále fosfátování snižuje tření při tváření ocelových dílů za studena.

Funkce fosfátování

  • Antikorozní ochrana kovových součástí
  • Zvýšení přilnavosti laku
  • Elektrická izolace
  • Zlepšení přilnavosti maziva
  • Snížení tření

Novinka v technologii fosfátování

Donedávna jsme dokázali nafosfátovat pouze menší předměty určitých rozměrů. Nově jsme schopni tímto procesem připravit také nadrozměrné výrobky. Vybudovali jsme novou odmašťovací a fosfátovací kabinu, do které se na dopravníku zavezou těžké a velké výrobky. Pomocí vysokotlakého zařízení se v kabině tyto předměty odmastí a nafosfátují. Tyto odmaštěné výrobky se poté přesunou do pece, kde se dokonale vysuší.

Druhy fosfátové vrstvy

Železitý fosfát – používá se především na strojní součásti, které se vzájemně dotýkají (ložiska, ozubená kola)

Ceník fosfátování

Ceník fosfátování závisí na několika faktorech. Jednak je to velikost fosfátovaného předmětu a jeho členitost, a dále pak požadovaná hmotnost fosfátové vrstvy – zde záleží především na dalším zpracování produktu; pokud se jedná o předúpravu před lakováním, dělá se fosfátová vrstva co nejtenčí, aby nedocházelo k pozdějšímu odlupování barvy. Jestliže jde hlavně o antikorozní ochranu, vytváří se na výrobku silnější fosfátová vrstva. Ceny fosfátování se odvíjí též od velikosti zakázky.

Máte zájem o naše služby? Neváhejte nás kontaktovat. Kontakty