Tel: 725 117 318

slepanek.m@seznam.cz

Mobilní tryskání


Předúprava povrchu před lakováním je bezesporu velmi významnou částí celého lakovacího procesu, kterou nelze vynechat. Správně a kvalitně provedené tryskání má zásadní vliv na životnost laku a na celkový vzhled výrobku.

Jednou z několika součástí přípravy kovových povrchů před lakováním je tryskání pískem nebo kovovými abrazivy; dalšími jsou odmašťování, fosfátování.

Dokonalé očištění výrobků pomocí mobilního tryskání

Nejčastěji je nutné očistit povrch předmětů například v průběhu výrobního procesu, kdy na jednotlivých dílech určených k dalšímu lakování vznikly okuje po svařování, nebo když potřebujete očistit předměty od rzi. Mobilní tryskání se využívá především při čištění větších výrobků nebo konstrukcí, které se nevejdou do tryskací kabiny. Při mobilním tryskání využíváme různé ocelové abrazivní směsi.

Druhy abrazivních směsí určených k tryskání

Při mobilním tryskání používáme výhradně kvalitní abraziva, která šetří provozní náklady. Abrazivní směsi je možné recyklovat. Abraziva jsou na bázi nerezové nebo ocelové drtě, skleněných mikrokuliček nebo keramických mikročástic.

Po úpravě tryskáním lak lépe přilne

Kromě odstranění nečistot, koroze, zbytků starého laku a dalších nežádoucích vrstev se tryskáním zdrsní povrch výrobku, díky čemuž na něj potom lépe přilne barva při lakování. Jelikož je mobilní tryskání založeno na velmi silném proudu vzduchu pod tlakem, nelze je provádět u měkkých a tenkých materiálů, aby nedošlo k jejich deformaci.

Máte zájem o naše služby? Neváhejte nás kontaktovat. Kontakty